| Patrecea a întrebat:

Buna!
Este normal sa iti vina ciclul foarte abudent chiar si in a 8 a zi? E ca si cum as fi in primele zile si deja sunt la a 8 a zi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand iei pastial de a doua zi cum ai luat-o tu, ciclul NU mai vine regualt pe urmatorele 6-12 luni!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Deloc. Ai grijă să nu fie deja hemoragie.

| Fatamuntilor a răspuns:

Menstruatia NU ar trebui sa tina mai mult de 7 zile.
Tu esti intr-a 8 si mai vine si abundent! Ce insemna abundent? umple un absrvant in mai putin de o ora! csunt si cheaguri?
In tot cazul NU e normal! mergi la medicul de familie, prezinta simtomele.Iti va da o trimitere la ginecolog.Probabil iti va face o ecografie.Si iti va da ceva.Sau chiar te va interna.
Cu mama ta ai vorbit?

| Patrecea explică (pentru Fatamuntilor):

Umple un absorbant in 2 ore cam asa si da sunt si cheaguri micute

| haileewatson a răspuns:

Nu e normal, mergi la doctor

| nastaseelenacristina a răspuns:

Nu sunt specialista, dar pare ca tine cam mult, nu stiu daca 8 zile e ok

| pixeltinker a răspuns:

Mergi la ginecolog