| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 12 ani si o inaltime de 1.52 este bine pentru varsta mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E o inaltime apropiata de cea normala. De obicei abia de la 15-16 ani incepi sa te inalti mai multi. Unii se inalta de la o varsta frageda iar altii la o varsta mai inaintata. La unii este un proces lent si de durata pe cand la unii procesul are loc subit. Nu iti fa probleme. O sa mai cresti. Sa ai grija la greutate ca sa fie un echilibru. Ar trebui sa ai cam 44-48 kilograme.

| marrr a răspuns:

Eu am 1. 70 la 12 ani! sa ma mai intreb ceva?laughing

| fsdfdsfdsf a răspuns:

La 12 ani ar trebui sa ai 1. 53 inaltime, deci este bine.Si ar trebui sa ai intre 45 - 51 kg :*

| Cretzule a răspuns:

La inaltime nu prea...

| wanda a răspuns:

Dahee hee atat am si eu si in jur de 41 de kgbatting eyelashes

| iooaaaannnaaa a răspuns:

Da e bine.Eu am 12 ani dar eu am 1, 64laughing... ce vrei is capralaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, este normalwinking. O sa te inalti mai mult peste cativa ani happy.

| patricCia a răspuns:

Chestia cu inaltimea depinde de fiecare, deci doctorii zic in mare ca la varsta x trebuie sa ai inaltimea y. Eu am 12 ani si 1, 60 inaltime. Sa vina cineva si sa-mi zica ca nu-s bine ca-l iau la bataie laughing). In plus cunosc o fata care are 1, 80 si ii numa' in clasa a 4-a.

| Agenta000 a răspuns:

Da, si eu am la fel

| ALEx_7862 a răspuns:

E bine eu la 19 ani am 1, 65laughingrolling on the floor eu ce sa mai zic?laughing ca trebuie sa mai cresc da stiu dar am timp pana in 25 de ani ma mai dezvolt eubig grinhappy deci esti binehappy

| piticutza16 a răspuns:

Buna! ai in familie rude mai inalte.nu stiu, poate o matusa, un unchi, verisori, bunici?

| RaLuu`..:x a răspuns:

Este Bine.winking
Pt Ca si eu La 12 Ani Aveam 1. 51.
Aproape.big grin
Lasa ca e bine.

| d3nissa a răspuns:

E bine...eu am 16 ani si am 1. 50straight face
sad