| Deutsa15 a întrebat:

Eu tin un regim alimentar de aproape 4 saptamani, in care am slabit 4kg.Regimul nu este foarte drastic, fac miscare zilnic, si totusi mi-au aparut in zona taliei vergeturi. Aveti idee cum scap de ele?(P. S:Am 15 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| rousz a răspuns:

Iubita, vergeturile ti-au aparut din cauza ca tu fiind plinuta pielea a ''erupt'' si tu ai slabit dintr-o data, intr-un timp prea scurt! pentru a mai tine un regim, va trebui ca inainte sa consulti un medic. Nu stiu sa-ti spun exact si eu am avut ceva asemenea descrierii tale dar fiecare are corpul ei. Nu ti-as putea recomanda ceva! ai grija de tine.

| Deutsa15 explică (pentru rousz):

Plinuta? Am 57kg la 1. 75straight face

| rousz a răspuns (pentru Deutsa15):

Pai la inaltimea ta nu cred ca mai ai nevoie de un anumit regim! uite un exemplu ( eu am 1. 60 si 48 de kg) deci daca vei vrea poti tine regim dar nu mai fa aceeasi greseala! incet cu incet ca-i mai binewinking