| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor, am nevoie de ajutor! Am fost nevoita sa iau pilula de urgenta si ma simt rau, multe dintre simptomele care apar in prospect. Am citit ca pastila e ca o bomba pentru organism. Toate senzatiile sunt de la pastila, nu? Asa sunt eu de obicei, paranoica. Sunt foarte mici sansele sa raman, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca pilula ti-a prescris-o ginecologul, ea scade riscul de sarcina cu cam 70%. daca ai luat-o dupa ureche, alegand absolut la intamplare preparatul, atunci te poti astepta la o eficacitate mult mai mica. Faptul ca ai reactii adverse severe arata ca organismul tau sufera foarte rau, dar nu exclude o sarcina.

| darrio2007 a răspuns:

La asta trebuia sa te gandesti inainte, nu dupa.

| thezbx a răspuns (pentru darrio2007):

M-am gandit si inainte dar daca a cazut, a cazut...

| darrio2007 a răspuns (pentru thezbx):

Ce sa-i faci? Asta e.Sanse sunt dar mici.

| neutrino a răspuns:

Da, dar sunt.