| 00000000000000000000111111111122222222223333333333 a întrebat:

Buna fetelor.am o intrebare.cu ce va epilati in zona intima.eu folosesc bigul si aparatul de la gilette fusion cu 5 lame.si tot asa imi creste.foarte repede a doua zi deja incepe sa creasca si inteapa.la voi tot asa e? sau ce folositi? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SameMistake a răspuns:

Buna!
Prima mea metoda de epilat in zona inghinala a fost lama. Am procedat asa timp de vreo 3-4 ani, dar ma saturasem sa am pielea aspra si sa imi creasca parul dupa o zi pe alta.
Dorindu-mi o piele fina si frumoasa, mi-am luat inima in dinti si m-am epilat inghinal total la salon cu ceara calda.
Am incercat eu acasa fiecare metoda de epilat in zona intima, dar niciodata nu imi iesea la fel de frumos ca la salon. A durut destul primele dati, dar acum deja a devenit placut si confortabil. Nici nu mai zic ca e foarte igienic si estetic. Parul creste acum rar si fin, si chiar si atunci cand se face marisor(adica bun de o noua epilare) nu arata urat.
Sfatul meu este sa te duci cat mai repede la salon, sa nu mai bagi decat la urgente bigul pentru ca e mult mai bine asa. Nu ai sa regreti. Rezultatul merita acea durere care oricum dureaza foarte putin. In maxim 10 min e gata un epilat inghinal total, care include muntele lui venus, labiile, vaginul, anusul. Absolut toate partile alea in care ti-ar fi dificil sa te epilezi singura.
Daca mai e ceva ma poti intreba.
Numai bine!

| yellowalien a răspuns (pentru SameMistake):

Vaiiiiii! O pastilă de curaj nu ți-au dat înainte? Eu numai cât mă gândesc la procesul de epilare inghinală... pff! mi se taie picioarele și mă ia cu leșin, mai ales că sunt brunetă și am fost dotată din naștere cu fire de păr cu rădăcini foarte bine "împământate". Chiar și la sprâncene am surpriza ca atunci când mă pensez să scot niște rădăcini cât capul pisicii.
Offf... Poate mi-oi face și eu curaj vreodată, că nici eu nu mai suport senzația de după lamă... sad

5 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Fara epilat draga, faci codite impletite! laughing

| BigG a răspuns:

Epilare laser

| bogboy101 a răspuns:

Si la mine ela fel dar nu mai folosesc bigul doar cu masina de tuns.mai ramane ceva dar ..asta e.app tu nu te iriti?

| motherfuckerstyle a răspuns:

Du-te la un salon sau un epilator, e mult mai bine decat sa te chinui cu lama.