| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor voi cu ce va epilati in general?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Loveyourself a răspuns:

Pai depinde de starea pe care o am... daca am chef sa suport durere, cu ceara, daca nu.cu crema epilatoare
bafta

10 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Eu folosesc lama.Stiu ca e o metoda evitata de fete in general, dar nu e adevarat ca parul creste mai des sau mai negru.La inceput foloseam epilatorul dar dura foarte mult, era dureros si mai si facea un zgmot infernal de se auzea in toata casalaughing

| blueangel99 a răspuns:

Cu epilatorul nail biting... dar măcar epilează bine, o epilare la 1-2 săptămâni.
Am încercat şi cu lama, dar în 3 zile se face părul la loc, deci chiar dacă nu doare, are şi dezavantaje.

| loveyouschatz a răspuns:

Cu zahar, ceara. Epilatorul nu il suport

| ellutza a răspuns:

Gilette fusion, nu l-as schimba cu nimic in lume, o lama ma tine peste 6 luni si sunt super multumita, c ceara sau aparat nu pot, e prea dureros pentru mine si parul iese prea gros dupa aia.

| andipd a răspuns:

Cu crema depilatoare happy Nu ma epilez cu ceara...e prea dureros straight face

| Mareacluj a răspuns:

Epilatorul. dureros la inceput, ulterior te obisnuiesti

| STyL3z a răspuns:

Cu epilatorul sau cu benzi

sau daca vrei cu penseta rolling on the floor)

| Avocado7 a răspuns:

Cel mai bine este cu crema dar daca poti sa suporti durere cu aparatul sau cu ceara

| denisukalove a răspuns:

DA

| Muffinx3 a răspuns:

Cu lama/crema. Desi nu e bine cu lama, as incerca cu ceara, dar imi este frica laughing.