| anonim_4396 a întrebat:

Foloseste cineva filtru pentru purificarea apei? cana filtranta sau filtru pentru robinet? As vrea sa imi cumpar si eu ceva bun dar nu ma pricep deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, eu folosesc cana filtranta de cativa ani, este mai scumpa initial, insa filtrul se schimba o data la 5, 6 luni si este mai ieftin intre 40-60 ron, daca nu ma insel. Asta este cana http://www.domo.ro/......_albastra, eu cel putin nu am avut nicio problema cu ea pana acum.

| RazerAbyssus a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Am citit pe un forum cum ca ar avea ceva probleme marca aceastra Brita, au observat ceva depuneri pe fundul canii cativa dintre ei. Oricum multumesc, cred ca o sa incerc si eu curand.

4 răspunsuri:
| ApaPura a răspuns:

Salut,

Cea mai buna solutie este un filtru cu osmoza inversa in 5 etape.
Apa trece prin 5 filtre dar cea mai importanta etapa este atunci cand apa ajunge in membrana osmotica.Ea filtreaza cu un randament de 99, 9 % toate impuritatile si substantele anorganice din apa.Este foarte usor de instalat echipamentul si are puterea de a produce 9 litri de apa pura in maxim 20 de minute.Este foarte buna in curele de detoxifiere, slabire si este perfecta pentru bebelusi.
Intrati pe www.apa-pura.com completati casutele cu datele dvs si veti beneficia de electroliza apei si testarea ei cu aparatul TDS gratuit.
Sunati la 0733 54 36 04 iar agentii nostri va vor indruma catre achizitionarea filtrului potrivit cerintelor dvs cat si explicatii mult mai concise despre importanta apei filtrate

| Gheorghita_Andrei_1986 a răspuns:

Eu am prins o oferta pe Fundeal cu o cana filtranta Dafi. O folosesc deja de vreo 4 luni si sunt super multumit, se simte diferenta de gust a apei, chiar filtreaza foarte bine. E exact ca Brita doar ca e mai ieftina si cana si cartusele. Am gasit site-ul care facea promotiile pe fundeal. e http://www.bucatariaeco.ro/ iar aici gasesti cana despre care spuneam http://www.bucatariaeco.ro/filtre-de-apa/cani-filtrante

| 00Lina a răspuns:

Eu mi-am luat recent cană filtrantă și a fost o decizie inspirată. Nu puteam să beau apa de la robinet și era greu să tot cumpăr la pet, dar chiar se simte diferența la gust cu o cana filtrantă. Eu mi-am luat-o pe aceasta pentru început (fiind mai ieftină) și chiar sunt mulțumită! Aici e link-ul: http://www.canafiltranta.ro/......tor-manual dacă te interesează.