| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, aș vrea să îmi cumpăr o piscină cu cadru metalic dar chiar nu ma pricep cu îngrijirea apei, ce filtrează mai exact acel filtru care vine în același pachet cu piscina, și am auzit ca am nevoie de ceva pastile pentru a nu se înverzi apa, ma poate ajuta cineva? (Scuzați categoria)

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Salut, daca o folosesti doar pe perioada verii nu iti trebuie cantitati mari de pastile. Sunt "kituri" deja facute de substante pe care le poti achizitiona fara prea mari batai de cap.

| Alverto a răspuns:

Eu nu mă încurc cu filtrul acela de pe fundul piscinei, pur și simplu arunc apa murdara din ea, o curăț bine sa nu mai rămână alte mizerii și bag alta apa, mai simplu.

| anonimadinAlba a răspuns:

Iti trebuiesc solutii, eu folosesc cv pastile de clor si solutie anti-alge. Filtrul acela micut il mai pornesc din cand in cand, iar pentru musculitele si albinele din apa ai nevoie de o ustensila speciala, atenție sa nu aiba gauri mari plasa(100% gasesti la magazinul de unde iti cumperi piscina, costa maxim 20lei). Noi ne am.achizitionat si un aspirator de piscina, dupa parerea mea nu merita inversitia (300roni) daca folosesti substante bune