| Andraxandra12345 a întrebat:

Bună grup!
Din ce cauză poți urina cu sânge?
Urinez cu sânge de câteva zile, am stări de vomă, amețeală și mă doare în partea jos abdominală și în spate în stânga... (sunt femeie)
Am făcut analizele și aștept rezultatul.
Se poate vedea la analize dacă am pietre la rinichi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi o infectie urinara. Nu neaparat pietre la rinichi. Mergi la medic.

| Violleta2022 a răspuns:

In orice caz, daca ai pietre la rinichi atunci durerile sunt extrem de mari, asemanatoare ca cele de nastere si nu ai putea sa stai linistita cu asa ceva.

Cel mai probabil ai infectie urinara sau nisip la rinichi si asta se va vedea imediat la examenul de urina.
Sanatate multa!

Ti-as recomanda un ceai super concentrat de FRUNZE de PATRUNJEL, cam 500-600grame fierte in 2 litri de apa pana ramane 1 litru.

Bei acel litru de ceai de patrunjel timp de 12 ore (intre 8 dimineata si 8 seara), impreuna cu inca 2 litri de apa, ca sa cureti rinichii de pietre, nisip sau alte bacterii, eliminandu-le.
NU se mananca nimic toata ziua, doar se bea acel ceai de patrunjel si 2l de apa, ca sa curete dupa ce patrunjelul faramiteaza piatra si ajuta la eliminarea ei.

Atentie: NU se face ceai din radacina de paturnjel, doar din FRUNZELE si tijele verzi de la patrunjel.

| sierra1 a răspuns:

"Urinez cu sânge de câteva zile" - nu mai sta la palavre pe net - urgent la medic, poate chiar la urgențe

| mihai69 a răspuns:

Pietrele la rinichi se văd imediat la o simplă ecografie.
Dar pot fi și alte cauze pentru hematurie; nu le voi enumera că n-are rost. Mergi cât mai repede la medic!

Răspuns utilizator avertizat
| neprihanitul a răspuns:

Mergi cat se poate de repede la medic, ar fi de preferat la urgente. Posibil sa fie piatra la rinichi sau la vezica insa poate fi si altceva.