| venusdoom a întrebat:

imi puteti spune ce alimentatie ar trebui sa aiba o persoana care depune mult efort si care vrea sa ia in greutate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| venusdoom explică:

Deci nu ma pot astepta la o metoda sanatoasa? Trebuie neaparat sa fie implicate : fast food ul, dulciurile si slaninalaughing?

| Kerli a răspuns:

Proteine, fibre, carbohidrati, glucide si lipide(nuci, migdale, fistic).
nu mancare de fastfood si nici dulciuri in exces. trebuie sa iei in greutate in mod sanatos

| vlad89c a răspuns:

Hey ^-^
5 mese pe zi, carne multa (eu mananc doar carne de pui) si eventual proteine http://www.redis.ro/......ass-r.html
ar fi bine sa eviti fastfood-ul.

Răspuns utilizator avertizat
| AssaSinNKidD a răspuns:

Heii..Pai ar trebui sa manaci mult fastfood, ciocolata, finetti ..Sa mananci de foarte mult ori pe zi.

Sper ca te-am ajutat.

| Codrut_Alexandru_1999 a răspuns:

Incearca sa mananci alimente care contin mult zahar (ciocolata) sau fast food
Succes big grin funda

| Larissa008 a răspuns:

Preparate cu carne, dar ai mare grija in ce cantitate o mananci. E mult mai sanatoasa carnea de vita decat cea de porc. Fundita? :*

| ForeverAloneGirl a răspuns:

Nutella.