| bossassbitch a întrebat:

imi puteti spune daca se slabeste daca nu mananci nimic 2-3 zile. + multa apa si cat? fara raspunsuri rautacioase ..si da stiu ca nu e deloc sanatos si ca te vei ingrasa dublu chiar. dar vreau doar sa stiu daca se slabeste si cat. multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Rebecca123 a răspuns:

Draga mea, daca nu mananci nimic 2-3 zile o sa-ti faci rau la stomac mai ales daca esti la o varsta micuta gen 12-15 ani..Iti faci rau singura daca tu crezi ca nemancand nimic 2-3 zile slabesti.In primul rand, degeaba nu mananci 2-3 zile si dupa te infingi pe toate mancarurile posibile ca nu mai poti de foame.In al doilea rand, nu vei rezista nici 2 zile dapai mai multe fara mancare depinde organismul fiecaruia.Ca sa slabesti anumite kilograme, iti poate lua luni bune depinde cat vrei sa slabesti.Eu iti recomand sa nu te "dai in vant" cu slabitul ca sunt sigura ca nu ai un surplus de grasime pe tine incat sa ti se para ca esti grasa.In orice caz, mananca sanatos, bea multe lichide, fa sport(exercitii), jogging daca intr-adevar vrei sa slabesti.Infometarea NU este o metoda prin care sa slabesti.Succes!

| TheQuick a răspuns:

Nu așa, daca nu mănânci o zi, doua corpul isi da seama ca nu există hrana, iar dupa acelw2

| TheQuick a răspuns:

Acele 2 zile, daca mănânci ceva imediat se pune pe tine, deci te vei îngrășa... poți slabi daca bei oțet de mere si zeama de lămâie, chiar foarte repede dar iti distrugi stomacul Si te îngrași dupaa rau de tot.
deci mananca sănătos +sport +hidratare..slăbești mai greu dar sănătos.
scuze ca am dat răspunsul asa dar sunt pe telefon si am dat răspunde din greșeală...
Acum ști ce ai de făcut, funda?

| Ӄαϩϩὶε a răspuns:

Slăbești 0,5-1 kg pe zi. Am făcut asta. M-am înfometat timp de 7 zile, iar în ultimele 3 am început să pierd câte 1kg pe zi. Partea bună e că atunci când mă uitam în oglindă îmi plăcea ce vad. De obicei eram balonată, iar atunci aveam talia super. Apropo dacă faci chestia aia o sa ai nevoie la baie foarte des, gen o dată la 2 ore. Eu nu te sfătuiesc, deși încă mai am perioade de genul.
Mai bine mănânci porții mici și după să iei medicamente de stomac pentru digestie, în cazul în care ai metabolismul lent. Ai putea încerca Redigest, Omeprazol, Nexium(cele de 20). Scrie pe prospect câte să iei și când, iar dacă nu mai mănânci seara, adică ultima masa sa fie la ora 18, dimineata o sa te trezești cu aceleasi efecte + nu o sa te simți slăbită.

| bossassbitch explică (pentru Ӄαϩϩὶε):

Si nu ai avut probleme de sanatate nu?