| Alessia_1036 a întrebat:

Imi puteti spune sau recomanda o diaeta pentru slabit? Vreau sa slabesc 10 kg.Am 1.65 inaltime si 59kg. Vreau ceva care sa nu imi afecteze nici stomacul.Adica nu in 2 saptamani sa dau jos 10kg si dupa o saptamana sa pun dublu la loc.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| myhaelamar86 a răspuns:

La greutatea pe care o ai acum, iti va lua mult timp sa slabesti 10 kg. Nu stiu sa-ti spun o dieta eficienta, dar cred ca trebuie sa slabesti sanatos, deoarece o slabire brusca iti va afecta organismul.
Mese de minim 3 ori pe zi plus mici gustari intre ele pentru a iti regla metabolismul si a-l pune la munca(atentie la ce mananci si cat mananci). Incearca sa alergi zilnic (ideal ar fi dimineata si seara) mai ales ca este vara si frumos afara.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sigur ca exista metode sa realizezi ce ti-ai propus, exista insa riscul sa primesti si un bonus la sfarsit:diabetul zaharat! Aceste schimbari mari in evolutia greutatii sunt un stres pentru organism.

| MMihai a răspuns:

Sport, gimnastică, activități fizice! & muncă fizică evident.

| unknownn a răspuns:

Stai liniştită că eşti perfectă aşa! Înălţimea trebuie să fie egală cu greutatea(daca ai 1.65 ar trebui să ai cam 65 de kg)bineînteles daca ai 65kg aia nu înseamnă ca ai burtă... burta o dai jos prin sport(dar nu şi kilogramele)

Baftă! Eu zic că eşti perfectă

| alabala_3659 a răspuns:

@Космин are dreptate intr-un fel!winking Daca esti in crestere (adolescenta) greutatea se va schimba, de obicei slabesti. Iar daca tii in mod special sa slabesti tine cont de sfatul lui @myhaelamar86. Nu o sa-ti ia mult timp sa slabesti daca esti la varsta adolescenteiwinking. Sper ca te-am ajutat.