| crissu_6749 a întrebat:

Imi vine sa vomit si vreau sa stiu daca medicamentul metoclopramid este de stari de voma! urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZeYa a răspuns:

Da, pentru asa ceva este indicat.
Sanatate!

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, Metoclopramidul este un antiemetic, elimina greata si, implicit stopeaza varsaturile. Se ia cate o tableta inainte de masa cu 15 min., de 3 ori pe zi.

| Minnie a răspuns:

Da, este si de asemenea si Scobutilul te poate ajuta in asemenea stari.Ambele sunt eficiente si la raul de miscare

| чnÐяч a răspuns:

Da este cel mai bun m-a tinut 12 ore fara sa vomithappy