| Marry:X a întrebat:

Va mai stresez cu o intrebare... de ce la unele menstruatii am stari de voma, desi nu vomit? sunt virgina, dar nu stiu de ce uneori am stari de voma

Răspuns Câştigător
| BlueDreams a răspuns:

Pai astea sunt simptomele:stari de voma, dureri de cap, ameteli, dureri de burta.Stai linistita nu e nimic anormal si eu am astfel de simptome.

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stai linistita big grinNu e ceva grav. Unele fete patesc si mai rauwinking
O sa iti treaca. Odihnestete mai mult si incearca sa mananci cat mai sanatos big grin

cami
| cami a răspuns:

E bine de tine ca ai doar "stari de voma", dar ce te faci cu mine, ca eu vars tot din mine. + Stari de ameteala... dureri de burta insuportabile.
Nici macar nu stiu de ce sa ma preocup mai intai ori de voma&ameteala sau de durerile de burta.
In fine... Ma gandesc si eu, la fel cum spune si Ruxy, ca odata cu vremea... or trece toate.

| JackieSue a răspuns:

Macar tu ai stari de voma...eu nu ma pot ridica din pat de rau ce mi-esad.

| rosepassion a răspuns:

Nui nimic, toate suntem asa, eu n-am stari de voma dar in schimb ma doare burta doar in prima zi... a si mai e ceva niciodata nu-mi vine la data fixa. Si eu sunt virgina.

| Ruxy a răspuns:

E normal sa ai si stari de voma. Nu apar la toate fetele/femeile, dar in unele cazuri apar. Mie spre exemplu, imi apar aceste stari doar cand am dureri puternice.
Am auzit ca si durerile si starile trec cu vremea... un exemplu este sora mea, care dupa ce a nascut nu a mai avut nici o problema. happy

| tynatwine a răspuns:

E unul dintre simptomele menstruatiei. Nu apar simptome la toate fetele, totul depinde de organism.Astfel menstruatia poate fi insotita de sindromul premenstrual, destinderea sanilor, dureri de cap, iritabilitate si stare de nervozitate, stari febrile, voma, edeme, greturi si ameteli. Exista pastile pentru ameliorarea completa a starii de rau, dar toate la timpul lor... pana atunci ai putea sa iei metoclopramid... e bun pentru starile de greata, chiar si pentru migrene. Take care!