| justemoi03 a întrebat:

In cateva zile urmeaza sa merg intr-o calatorie cu familia intr-o tara straina, din pacate pentru mine cu avionul. Si spun din pacate deoarece in ultima perioada nu am fost capabila sa-i fac fata nici macar unui amarat de lift sau unei pivnite ceea ce m-a dus cu gandul la claustrofobie ( tin sa precizez ca am mai fost cu avionul de cateva ori, insa pe atunci nu am intampinat astfel de probleme). Plus, ma ingrijoreaza si unele probleme respiratorii care apar din cand in cand, iar in momentul in care apar ma panichez, si de asta mi-e frica de un posibil atac de panica in avion. Ce imi sugerati sa fac? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti citi o revista inainte de zbor sa te linistesti sau un calmant sa-l iei

Răspuns utilizator avertizat
| MrAnonym a răspuns:

Nu te teme.Cind am zburat prima data mi-a placut ff.multe si acuma mai vreau.Te vei speria un pic, dar te vei bucura prin ce ai trecut.

| andreeaaqswdefr a răspuns:

Știu că este un răspuns cam vag, dar ar trebui să le spui părinților tăi situația și să mergeți împreună la doctor.

| Costache_Teodora_1989 a răspuns:

Ia un calmant!

| Edy812 a răspuns:

Eu zic sa fumezi ceva inainte... si sa stai calma.

| Th3DarKnight a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un doctor sau sa dormi in timpul zborului.

| Shellybiych a răspuns:

Iti sugerez sa iei niste pastile de calmare cu 30 de minute inaimte de a te urca in avion si eventual (daca vrei tu) poti sa iei niste pastile care sa te adoarma ca sa scapi de stres. Si sa bei ceai ca te linisteste