| florinlungu95 a întrebat:

In legatura cu,,solutia cu ou,,pentru oprirea caderii parului, de cate ori trebuie sa aplicam solutia aia?!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Mască din ulei de măsline şi gălbenuş de ou
Un tratament foarte eficient împotriva căderii părului este cel format din două linguri de ulei de măsline, un gălbenuş de ou şi câteva picături de lămâie. Masca formată se aplică pe păr (se masează scalpul) şi se lasă 40-50 de minute să acţioneze. Este indicat să-ţi acoperi părul cu un prosop. După, se şamponează şi se dă părul cu balsam.
Aceasta masca se utilizeaza odata pe saptamana in cazul in care ai parul gras, ori odata la doua saptamani daca ai parul uscat. Aplicarea acestei masti cu regularitate va intari radacina firului de par, hranindu-l totodata.