| Bianca777 a întrebat:

In legatura cu ultima intrebare pe care am postat-o, despre acea umflatura pe labie, am fost ieri la doctor si mi-a spus ca este o glanda inflamata, am primit tratament cu antibiotic si ceva antiinflamator si a spus ca daca nu se retrage va trebui scoasa. Eu ma tot gandesc, daca ar fi suspectat ca e ceva mai grav mi-ar fi spus, nu? Adica daca credea ca poate fi un nodul sau asa. Si de ce trebuie scoasa daca nu e ceva periculos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Daca scoatem toate glandele, unde ajungem? In labia major, partea de jos e o glanda care produce lubrefiant, nu vrei sa o scoti, iti spun sigur. Dar cred ca a spus ca e o glanda seboreica, de alea nu e paguba. Daca era ceva grav, iti dadea investigatii. Iti si spunea. Sanatate!

| JicaContra a răspuns:

Daca e doctor bun, orice ar fi fost suspect te-ar fi trimis la mai multe investigatii
daca e doctor prost, incearca sa scape cat mai curand de tine sa nu munceasca

in general doctorii buni au plecat in strainezia unde in 3 saptamani sunt platiti cat aici tot anul

trage concluzia singura, dar iti doresc serios doar sa exagerez eu cu situatia din rrrominica si tu sa te vindeci si sa fii sanatoasa

| minrest a răspuns (pentru JicaContra):

De ce o sperii? Deja se ingrijoreaza prea mult; labiile, stii bine, nu sunt organe vitale, e o glanda sebacee inflamata, un cos practic.

| Bianca777 explică (pentru JicaContra):

E un doctor bun, si se intampla sa fie specializat pe oncologie, adica a vazut mai multe cazuri diferite. Nu cred ca in Romania nu exista doctori buni.

| JicaContra a răspuns (pentru Bianca777):

Atunci doctorul e cel care te sperie, nu eu!