| A21s a întrebat:

In vara am facut sex anal neprotejat iar in ziua aceea mi-a iesit ceva in fund, ca un fel de hemoroizi. Mi-a disparut seara si pana acum nu am mai avut nicio problema.Tin sa mentionez ca nu am mai facut sex anal. Astazi am mers la toaleta, iar apoi mi-am facut baie si am observat ca iar mi-a aparut. Ce ar putea fi si ce problema am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai hemoroizi externi, si ei au apărut din cauza constipatiei, aminteste ti cand ai fost ultima data constipat/ă. Esti fată?

| corbulalbrosu a răspuns:

Hemoroizii reprezinta o afectiune varicoasa a arterelor si venelor situate in zona sfincterului anal cat si in portiunea terminala a colonului. In anumite cazuri insa foarte rare se pot retrage si sa dispara pentru o anumita perioada de timp sau chiar si definiiv fara a urma un tratament medicamentos. Dar de obicei si/sau din nefericire, in cazurile in care NU a fost aplicat un tratament corespunzator de lunga durata afectiunea poate sa recidiveze periodic si cu timpul sa se agraveze si cronicizeze. Este inducat sa te prezinti la o clinica de proctologie pentru a fi consultata de medicul chirurg proctolog si a discuta despre cauzele sangerarilor rectale,... despre hemoroizi. Multa sanatate!
https://www.medlife.ro/hemoroizi-cauze-simptome-tratament

| bogdan72 a răspuns:

Mergi la un medic sa te vada. N-are sens sa cauti diagnostice aici. Sper ca nu e nimic serios, ar fi trist sa o patesti dupa un anal. Altele fac ani de zile fara probleme...