| Butnariu_Adriana_1997 a întrebat:

La indrumarea medicului endocrinolog si ginecolog iau tratament cu Arefam (1 capsula pe cale vaginala din ziua 16 pana in ziua 25 a CM) timp de 3 luni de zile si tratament cu Inofolic plicuri cate 2 plicuri/zi.
Intrebarea pentru cele care au mai luat, da rezultate pentru a putea ramane insarcinata, dupa ce perioada ati ramas? Dupa cate zile ar trebui sa imi vina menstruatia dupa cele 10 de Arefam?
Mentionez ca, am ovare polichistice.

Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| FantasyBoy a răspuns:

Evident ca da rezultate acest tratament, dar terapie cu vitamine injectate intramuscular din clasa B(B1, B6, B12) si acifol(B9 pe cale orala), faceti? Daca sunteti cumva supraponderala aceasta terapie cu B-uri poate adauga ceva kg in plus, dar ajuta enorm la obtinerea rezultatului scontat. Sa aveti un bebe fericit cat mai curand!