| anonim_4396 a întrebat:

Buna azi am fost la ginecolog si lam intrebat pe medic de ce nu AM ramas pana acu insarcinata mentin ca nu iau anticonceptionale si la control mi-a spus ca am ovare polichistice..si trebuie sa iau tratament 3 luni cu anticonceptionale meleva, dupa ce iau acest tratament o sa fie bine voi ce spuneti o sa pot ramane insarcinata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil ca dupa tratament sa dispara chisturile si sa poti ramane insarcinata, dar nimeni nu iti poate da asigurari in directia asta. Eu ma tratez de aceasta boala de 5 ani si inca nu am reusit sa raman insarcinata.

| AndreeaScumpik98 a răspuns:

Eu cred ca da am mai patit si eu asta! dupa cum am gasit pe internet si dupa cum am trecut eu DA! Ramai!