| madutapapusa a întrebat:

Buna lumeee! Nu am avut papagali niciodata! Si as vrea sa imi cumpar unul baiat ...credeti ca ar trebui sa imi iau o pereche fata si baiat? momentan nu am bani doar de unu si ma gandem sa i-au un papagal? credeti ca va muri sau mai stiu eu daca este singur? am citit pe net ca se deoache foarte repede acesti perusi? ce sa fac in privinta asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| xDr0gs a răspuns:

Buna am avut si eu un papagal (baiat) mai demult.Stai linistita ca nu v-a muri mie mi-a trait aproape 3 ani si nu l-am imperecheat niciodata.

| teocica a răspuns:

Pai este o alegere ff buna niste papagali daca vrei sa ai urmasi ia o pereche daca nu unul singur da vezi ca daca e doar unul trebuie sa ii acorzi multa atentie
Sunt usor de intretinut nu mananca mult si se ataseaza la propriu de tine cel puutin papagalii mei cum intru in casa cum vin la mine big grin

| polistupaul a răspuns:

Eu am avut papagal baiat si nu o patit nimic pana nu mi-o deschis un prieten cusca si a fugit.

| raluzz a răspuns:

Eu ti-as spune sa mai astepti putin pana strangi bani pentru 2 papagali : fata si baiat..pentru ca am auzit pe multi ca daca iei un baiat moare ca este singur. Sper ca te-am ajutat happy

| Anonim33332132 a răspuns:

Daca vreai am eu de vanzare

| RockstarGms a răspuns:

Daca vrei sa dresezi iti trebuie baiat

| username7 a răspuns:

Se zice ca e bine sa fie pereche..nu mor neaparat dar sunt mult mai sanatosi si fericiti happy papagalii sunt firi sociabile asa ca strange bani pentru minim 2 big grin

| Şi_Atât_RobytZu_1997 a răspuns:

Păi haide să îți spun : dacă i-ei doar un băiat nu poți să i-ei o fată mai târziu pentru că se vor omorâ ( îți spuOn din proprie exeperiență )!

Oricum, dacă vrei să îi oferi companie cumpără o pereche!