| Alexandramai1912 a întrebat:

Buna,luna trecută mi-a ieșit o umflatura la subrațul stâng și a trecut, iar acum a ieșit la dreptul, nu mă doare e că o umflatura mai lunguță sa zic, ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cea mai avizat opinia este cea a unui medic, sa mergi la consult te sfatuiesc
banuiesc ca este vorba despre ganglioni limfatici
https://www.medicover.ro/......,989,n,295

| Alexandramai1912 explică (pentru Simpatic):

Da așa este, dar dacă s au trecut ...pe mine mă doare foarte tare după ce mă rad cu big și după ce mă dau cu deodorant mă usutura ff tare

| Simpatic a răspuns (pentru Alexandramai1912):

Da,stai putin ca donmoldo intuieste bine, m-am gandit prima data ca ar fi ganglion, la asta m-am gandit din prima, insa dupa ras in acea zona pot aparea si un fel de "cosuri" mari cu puroi, furuncuri
nu ai zis exact daca este ca un cos aceasta umflatura sau o umflataura asa doar sub piele, dar care nu este ceva rosu inflamat...
sunt lucruri total diferite
evident cum am zis mereu cand vine vorba de problemele din sfera medicala, noi userii care raspundem doar putem intui, nu punem diagostice!

| Alexandramai1912 explică (pentru Simpatic):

Nu este cos...

| Simpatic a răspuns (pentru Alexandramai1912):

Atunci ramane sa ceri opinia unui medic, consult

| DonMoldo a răspuns:

Poate fi un furuncu sau ganglion. Mergi la doctor sau asteapta sa vezi cum evolueaza

| CalinaXandra a răspuns:

Mergi de urgenta la medic și încearcă pana atunci sa nu te mai razi în zona aceea. Menține doar o igiena bună. O mătușa de a mea a avut ceva simptome de genul și era vorba de 2 ganglioni cancerosi. Pentru liniștea ta mergi la medic nu mai pierde timpul aici

| georgcyc a răspuns:

Ai stafilococ?

Doar te întreb