| Tzigaret a întrebat:

Salut.
Mi-a iesit un nodul la subratul stang dureros.
Sunt baiat, 22 ani, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Posibil sa fie un ganglion inflamat, este mobil?
Mai exista posibilitatea sa fie si un fir de par crescut in piele.
Ai fost racit de curand? Se pot inflama ganglionii [ aflati la gat, subrat, inghinal ].
Asteapta 2-3 saptamani si vezi daca se retrage, daca nu fugi la medic.

| Tzigaret explică (pentru alina2k18):

Nu este mobil, si nu am fost racit, dar am fost zgariat de o pisica alalta ieri tot pe mana stanga.
Folosesc si deodorant spray pe pielea murdara...adica nu ma spla inainte de a ma da cu spray.

| Sonia822 a răspuns:

La femei deodorantul da cancer de san. Pt ca are tot felul de chimicale. 99% au aluminiu, foart foarte toxic, trece in limfa si de acolo in sange. Iti recomand sa folosesti ceva natural, sau bicarbonat de sodiu. De nodul nu sh ce sa spun