| MariaMary1237 a întrebat:

Buna!

Luna trecuta mi-a venit menstruatia cu o zi inainte de data normala ( m-a tinut 4-5 zile, iar cantitatea era normala ). Luna asta mi-a venit cu o zi mai devreme, insa cantitatea este foarte mica si m-a tinut 2 zile ( astazi este a treia si deja vad ca este pe sfarsit. )

Am 18 ani fara o luna, oare sa fie din cauza faptului ca am menstruatia neregulata si acum incepe sa se reguleze sau ar trebui sa ma ingrijorez? ( mentionez ca nu am avut contact sexual)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se considerat ciclul neregulat doar pentru diferenta de 1-2 zile, as zice ca este foarte normal, ca tuturor ni se intampla ca in unele luni sa vina 1-2 zile mai devreme sau mai tarziu si chiar volumul sa difere.
Factorii care influenteaza ciclul menstrual sunt foarte multi: hrana care o mancam zilnic, hormonii secretati, clima, emotiile samd.