| Ilaş_Antonio_2000 a întrebat:

Buna, m-am lovit la locul de munca la unghie si acum o sa cada unghia dar chiar mai in sus de unghie un pic s-a umflat si este un pic galben. Ce as putea lua? Nu ma doare, pot sa lucrez cu degetul, pot sa lucrez orice numai ma îngrijorează ca s-a făcut un pic galben. Ce as putea lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unchie? Pota? Numa?
Sa te duci la medic iar apoi la scoala.
Medicul iti va repara "unchia" (nici nu intru in detaliu cum), iar scoala iti va repara gramatica.