| xMaGe a întrebat:

Sal TPU. Ieri am alergat prin casa si am dat cu piciorul de o usa..Nu s-a umflat degetul dar s-a invinetit putin unghia. Degetul il pot misca in toate pozitiile insa pe la mijloc ( intr-un fel osul ) daca apas ma doare. Si cand m-am lovit mi-a sangerat degetul si mi s-a luat pielea. Am fost la cabinetu scolii si a zis ca 95 % nu il am rupt dar s-ar putea sa-mi cada unghia. Avand in vedere tot ce am scris voi ce parere aveti? E rupt, nu e rupt, o sa-mi cada unghia.
P.S - Pe data de 6 martie am un concurs important. Credeti ca ma refac pana atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu votez pentru "nu"!

| raduradu2014 a răspuns:

Pai daca te-a zis cei de la cabinetul scolar ca nu e rupt nu e rupt ..nu avem noi cum sa iti zicem daca e rupt sau nu

| xMaGe explică (pentru raduradu2014):

Mda.da macar daca a mai patit cineva ceva asemanator.

| nkd a răspuns:

Nu e rupt, stai linistita.Si daca tot nu esti linistita, poti merge la spital, unde iti faci o raza ce-ti arata 100% daca e rupt sau nu. Cat despre concurs, daca nu implica statul in degetele de la picioare, nu trebuie sa-ti faci griji.