| anonim_4396 a întrebat:

Buna m-am operat de apendicita la 12 ani pe 9 decembrie...am avut apendicita acuta flegmonoasa cu reactie peritoneala.Simptomele erau:ma durea in capul pieptului, nu aveam pofta de mancare, imi amortea piciorul. M-am operat miercuri seara si joi mi-a dat drumul acasa insa eu am fugit toata lunea ianuarie de educatia fizica.imi era frica sa fac sportul si ma durea operatia si era rosie. oare am procedat bine? voi ce credeti? dupa cat timp de la operatie poti sa faci sportul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In mod normal medicul trebuia sa iti dea o scutire medicala in functie de gravitatea diagnosticului avut.

| anad a răspuns:

Poti sa-ti scoti scutire de la medic si pe acest semestru sa fii sigura ca nu faci complicatii.

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Deloc! Si eu am facut operatie de apendicita si doctorul mi a zis ca o sa am voie sa fac sportul dupa 2-3 luni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am facut operatie de apendicita acum 2 saptamani si azi am jucat fotbla.am avut si eu apendicita acuta flagmenoasa.doctorul mi-a zis o luna.n-am stat nici macar 1 zi in spital si am facut operatie clasica cu taietura. ziua la 3 am fost operat si a doua zii la 7 dimineata am plecat acasa.in legatura cu sportul. poti sa faci daca nu ai fost intr-o stare grava ca de ex a ta

| Mary_Deny_1991 a răspuns:

Nu ai facut nicio greseala si eu am avut acelasi deagnostic eu m-am operat acum o luna de apendicita.Si la mine e la fel.Eu nu fac sportul de o luna si ceva.Ai procedat corect.Si la mine e putin rosie si am fost la control si nu am nimic.Dar chestia care e in dubii e ca ti-a dat drumu a doua zi.Mie mi-a dat drumu..Deci martea m-a operat si sambata mi-a dat drumul de la spital