| Viitorulapropiat a întrebat:

m-am trezit cu pleoapa vanta si umflata si ma doare daca ma ating mai mult in zona gen unde sunt genele. de la? nu m-am lovit.Ce sa fac sa mi se dezumfle? va rooooooog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil te-a intepat o insecta.
Pune compresa cu gheata, sau apa rece.

| Staif a răspuns:

Vanataia si umflatura, nu sunt numai de la lovitura. Pot fi si de la o infectie. Medic (urgente oftalmologice) si tratament, urgent.

| Anonima6789777 a răspuns:

Pune compresa cu gheata, sigur se va dezumfla, pazeste locul acela si o sa vezi ca trece. nu prea este recomandat sa folosesti creme, nu are rost!

| Ralu_Raluka_1995 a răspuns:

Puneți gheață daca nu înseamnă că ai curent sau ai făcut conjunctivită in aceste cazuri poți folosi canamicină este un antibiotic foarte bun pentru leziunile ochiilor