| lăngătinemereu a întrebat:

Buna ma doare foarte tare muschi de la piciaore si burta in zona abdomenului de odata nu stiu ce sa mai fac...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sorinutzu a răspuns:

Ai ridicat ceva greu sau ai fost in functie prea mult pentru asta trebuie sa faci un dus in apa calda si apoi sa te culci si sa stai fara sa faci ceva.
Ca sa-ti treaca mai repede trebuie sa iai crema de masat corpul daca nai trebuie ceva unsuros ce se lunica si iti faci masaj. Sper ca te-am ajutat. Funda?

11 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Nu stiu dupa ce te-ai aplecat de ai durerile astea, dar dupa dex cu siguranta nu.

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Cred ca se trage de la gramatica.

Sanatate!

| BlahBlahRaspundSiDreg a răspuns (pentru DraudeS):

Vorba englezului, "That made my day"laughing)

| DraudeS a răspuns (pentru BlahBlahRaspundSiDreg):

Ce sa fac. Inteleg un "i" mancat, sau o cratima uitata, dar "ma doare muschi" si "burta din zona abdomenului".
Acum, trebuie sa ne mai "amuzazam" si noi ca viata... "ie greu".

Sanatate!

| kevincube a răspuns:

..."mă doare muschi", varianta corectă "mă dor muşchii".
Este febră musculară (muşchii se dezvoltă/cresc) trece în 1-2 maxim 3 zile.

| lăngătinemereu explică:

In zona abdomenului adica tot muschi

| lăngătinemereu explică:

Pentru ceilalti scuze dar daca ati fost rai scuzatimi expresia pe seama dureri mele, nu va dau niciun vot daca treceati cu vederea da dadeam daca asa n-am ce va face... scuzati-ma, Noapte Buna tuturor este ora 9:35 si sa nu spuneti ca am zis degeaba Noapte Buna

| ioαnα a răspuns:

E posibil sa fi facut febra musculara...

| puscamarius a răspuns:

Ia khetonal

| LiKePrOmO a răspuns:

Cel mai bun lucru este sa faci exercitii in fiecare zi si sa eviti greutati prea mari, vei vedea in citeva zile nu te va mai durea nimic))