| MunteanDiana666 a întrebat:

Bună, mă doare stomacul destul de tare circa 10 minute apoi mă lasă și începe durerea de spate in zona rinichilor, am stări de greață și nu prea pot să mănânc, menstruația nu mi-a venit de 2 luni și durerile au început acum o săptămână când am venit la munte. A mai pățit cineva asta? Ce ați făcut sau dacă ați fost la medic ce v-a spus... Eu nu pot ajunge acum la medic deoarece nu se poate circula din cauza zăpezii și nu mai știu ce să fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GeneviveJ a răspuns:

Daca menstruatia nu ti-a venit trebuie sa iti faci un test de sarcina cat mai repede! nu vreau sa te sperii sau altceva dar nu e normal sa intarzie atat! Pe langa asta simptomele pe care tu le ai ma duc cu gandul la o sarcina. Te sfatuiesc cat mai repede sa iti faci un test de sarcina, daca e pozitiv te prezinti rapid la ginecolog, daca e negativ il repeti si daca tot negativ ramane si tu tot te simti rau mergi la medic!