| Lary_Larisa_1995 a întrebat:

Ma numesc Antonia am 17 ani si sunt foarte nelinistita. am avut un iubit mai mare ca mine cu care am incercat sa imi incep viata sexuala ne'am pus pe treaba dar nu am si terminat pentru ca m-a durut foarte foarte tare mi-a curs sange dar foarte putin iar dupa aceea la 2 zile ne'am si despartit si eu de atunci nu am mai avut niciun fel de act sexual daca mi-a curs foarte putin sange si nu a intrat foarte mult credeti ca este posibilitatea de a mai fi virgina? pentru ca eu una asa cred ca inca mai sunt va rog sa'mi raspundeti cu sinceritate si fara jignirii Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,Antonia,nu mai esti virgina.
La ruperea himenului,hemoragia este de obicei insignifianta,himenul fiind o membrana de cel mult cativa milimetri grosime,irigata puternic cu sange,la tine a fost o deflorare absolut normala,cu sangerare obisnuita.
In plus, odata ce ai avut parte de primul contact sexual chiar si nefinalizat, ai incetat sa fii virgina.
Normal si cuminte ar fi sa te prezinti la medicul ginecolog, asa cum se impune fiecarei femei la inceputul vietii sexuale, ca sa te asiguri ca nu ti-ai pus sanatatea in pericol.Cauta sa faci lucrul asta cat mai curand, daca tii la tine.
Imi pare rau pentru tine, dar virgina nu mai esti, oricat de mult regreti acum ceea ce s-a intamplat...

11 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Nu ai de ce sa-ti faci griji, sunt altele si la 14 ani care nu mai sunt virgine!
Nu mai esti virgina, acceptate asa cum esti, nu te-a fortat nimeni sa-ti incepi viata sexuala.
Priveste partea buna, pentru cele care nu se obisnuiec cu ideea ca nu mai sunt virgine, exista operatii de refacere a himenului!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai eşti virgină, sorry!

Chiar dacă n-ar fi curs sânge, tot nu ai fi fost virgină.
Dar, în plus, sângerarea şi durerea INDICĂ faptul că membrana himenală s-a RUPT; deci, NU mai eşti virgină.

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu mai esti virgina! Nu e musai sa curga mult sange!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai esti.nu exista, putin virgina, putin insarcinata, putin mort.esti ori nu esti.deci o data ce ti-a bagat-o ...la revedere.a zburat puiul cu ata.

| lolylolypops a răspuns:

NU, chiar nu mai poti fii virgina indiferent de cele intamplate si indiferent de cat de mult sau cat de putin a durat contactul sexual, asta e!

| hotdesire a răspuns:

E greu de spus dar e posibil sa-ti fi rupt himenul partial si la urmatorul cand o s-o faci sa-ti mai curga odata sange. dar asta e un detaliu, conteaza tu sa te simti bine

Răspuns utilizator avertizat
| Alexsiatit a răspuns:

Antonia, s-ar parea ca au dreptate cam toti acei ce ti-au raspuns ca din pacate nu mai esti virgina insa ar mai avea loc un...dar. Adica: dar procentul de distrugere al himenului (functie de forma lui initiala: lateral, circular, bine definit, superficial etc.) daca este vorba despre unul circular, ar putea fi inca total rupt si la urmatoarea penetrare sa sangerezi din nou. Raspunsul clar, sigur si exact insa ti-l poate da doar medicul ginecolog. Stiu ca tie acum nu-ti surade aceasta varianta (emotie, sfiala, rusine, etc.) dar crede-ma, este singura solutie.
Alexsiatat

| acidickiddo a răspuns:

Numai esti virgina, fata mea.Clar!

| Marius1902 a răspuns:

Depinde...Daca Ti-a bagat-o da, iar daca nu sa-r putea sa fi tot virgina! big grin

| Kyky24 a răspuns:

Îmi pare rău să zic dar...nu.Nu contează cât de mult sânge îți curge.