| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc Cristina, am 18 ani si am fumat asa zisa iarba legala mai exact ganja, spice, skunk, smoke timp de o luna aproape in fiecare seara si ma simt foarte ciudat cand nu fumez! Am stari de confuzie, neliniste, ma gandesc la tot felul de lucruri ciudate! poate o sa radeti dar am impresia ca am inebunit, simt ca sunt alta persoana, in corpul meu parca a intrat alt suflet, nu am cuvinte sa explic cum ma simt, imi e frica sa ma duc sa imi fac niste analize nu vreau sa se afle ca mam drogat imi e frica sa nu patesc ceva, dar am ajuns in stadiul in care numai stiu pe ce cale sa o iau imi e frica de viata numai pot sa iau unele decizii si in plus de asta am slabit foarte mult numai pot sa mananc numai pot sa dorm sunt foarte nervoasa si am inceput sa ma urasc si sa urasc tot ce ma inconjoara! nu stiu ce sa fac ca sa imi revin complet si sa fiu fata care eram inainte sa incep cu aceste droguri! e adevarat ca atunci cand fumezi iti dau o stare de bine orice ti se pare amuzant devii o persoana foarte diferita de ceea ce esti tu cu adevarat! nu pot sa imi dau seama care este explicatia la ceea ce mi se intampla mie dar imi doresc sa aflu si sa imi revin! ce pot sa fac in privinta asta oare mai am scapare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
121 răspunsuri:
| cristiansonix a răspuns:

Satana e

| cristiansonix a răspuns:

Ba lasate sinuciderea ar fi ca sa stergi reputatia de drogata am glumit nu sinucidere, fa doar ce a zis brigaela mai bine luai o prajitura sau ceva dar nu mai fumatzi sau sa va drogatzi a si astia care se lauda ca au fumat ei cacaturilea alea am ceva sa va spun lasati-va D.R.E.A.Q astia se lauda sau ala dacica iarba e buna (e dependent)tu du-te unde a zis brigaela

| Anonim2938 a răspuns:

Aolostraight face mergi la psihiatrustraight face mai bine spune`i mamei tale.

| Last1 a răspuns:

Satana e cu tine. spovedeste-te, aprinde 3 lumanari, vezi sa-ti aprinzi "batele" cu lumanarile, si daca te pocaiesti...cred ca vei putea fuma dublu big grin

| cristime a răspuns:

Iti citez,, De ce dureaza o secunda senzatia de bine si dupa simt ca intra toate fiarele in mine? ". Lasa drogurile ca nu is bune. Mergi la un preot, doctor, psihiatru, parintii, la o prietena trebuie sa ii cer cuiva un sfat nu pot sa ramai asa.
Bafta.

| Lik3BoSS a răspuns:

Dece pana mea toți necunoscătorii o ard aiurea pe aici? Părerea mea e următoarea, eu nu cred că "respectivii" ți-au dat iarbă, cel mai probabil te-or dopat cu legale, Ești ușor de prostit din moment ce ești începătoare, nu cunoști mirosul, culoarea etc. Nu o mai futeți atât cu biserica, psihologoul, psihiatrul etc. Stai liniștită, nu te mai gândii la "iarba" pe care ai fumat-o, cu toate că nu a fost iarbă din moment ce ai acele simptome, și eu am fumat, zilnic, și nu am avut treabă, deci, din moment ce eu am fumat vreo 3-4 luni de zile zilnic și nu am avut nimic, nu înțeleg de ce ai avea tu.

| Adrian_Paraschiv_1993 a răspuns:

Salut, nu te lua dupa toti prosti de aici, si eu am fumat la fel 2 luni dar eu bagam cate 10 "cuie" de legale pe zi si apoi am dat-o si pe marijuana dupa o saptamana au inceput atacurile de panica, frica de moarte, senzatii ciudate ale corpului, batai stranii ale inimi, spasme, ameteala si altele si am fost la spital dar nu te baga nimeni in seama am dat 200 lei la doctorita sa vb cu mine 5 minute, iti recomand sa mergi la un Neurolog asta am facut si eu si la un Phsiolog bun, te va ajuta, mult si incearca sa bei pe fiecare dimineata ceai si sa mananci eu nu am dormit 3 zile si nu ma simteam obosit dar cateodata cadeam intr-un somn adanc

| kotys a răspuns:

Pai ii foarte simplu: Lasate de tigari si vorbeste neaparat cu medicul tau fara sa iti fie rusine.

| 46 a răspuns:

Acestea se numesc flash-uri. Eu dupa ce m-am drogat am avut in jur de doua saptamani flash-uri incontinuu. Nu te speria, vei reveni la normal cat de repede.

| LeX_6975 a răspuns:

Cel mai simplu este sa te controlezi si du-te si vb cu un specialist toti is doftori pe site si experti oh go on... am fumat si eu o data nu de la shop am luat de aia pe bune si da am fost high apoi m-am culcat si m-am trezit fresh eram constient stiam ce`am facut cu o seara inainte si nu simteam nevoia sa iau iaroh go on deci si prostiile astea de la magazine is aiurite am vazut ca mai scrie somnifere pentru caini laughing deci mai bine ia si fumeaza o tigara normala mananca o pizza bea un suc si ii mai binehappy

| Cami_5623 a răspuns:

Buna Cristina, vreau sa te intreb daca esti mai bine? eu am aceeasi problema.sunt asa ametita si nu mai stiu cine sunt cu adevarat.nu pot sa mai ma bucur de nimic.sunt aeriana si uit lucruri.de o saptamana am starea asta si simt ca nu mai pot. Imi e foarte frica... spune-mi daca esti mai bine.

| georgel96 a răspuns:

Du-te l-a OTV sau Acces Direct cu Madalin Ionesculaughing sa le faci la aia RATING laughing gata cu gluma IDEM Brigaela

| yuli98pink a răspuns:

'' Cand viata iti intorce spatele...prinde-o de fund.happy :* PooooP

| geo9308 a răspuns:

Hai la un joint:X

| radu_7288 a răspuns:

Cere un sfat la un preot

| radu_7288 a răspuns:

Du-te mai des la, Biserica.

| Fear a răspuns:

Fato tot se va afla si poate ca vi prea tarziu ia decizia corecta iti va fi mai bine crede-ma!

| pryntzesika_dulc3atza a răspuns:

Cristina si eu sunt in aceiasi situatie dar nu fumez eu iau(spice gold) sigur stii. e urat.de 2 luni exagerez

| Zotta a răspuns:

HE, he frate acum e partea nasoala. Si eu fumam '' iarba matei" pe afara cu prietenii (iarba matii sa nu se inteleaga altceva -adica ref la pisicalaughing ) deci fa asa:1 zii lui maicata 2 urmeaza sfaturile ei 3 o sa fii bine. Nimeni nu-ti da sfaturi mai bune decat parintii happy. Pace TuTuRoR...

| emanuil07 a răspuns:

Buna spersa te pot ajuta uite cum facem te ajut sa scapi de ele numai eu am medicamentele de care ai nevoi sa scapi de ele daca le vrei intra pe yahoo mesager cu id emanuil07 si ai sa spun cum poti sa si scapi de ele si cum poti sa intri in posesea lor eu stiu cum este sa iei

| immortal a răspuns:

Stiu cum te simti si eu am fumat asa ceva da de 3-4 luni m-am lasat pentru ca deja simteam cum innebunesc! parerea mea este ca trebuie sa te duci la psiholog sau la dezintoxicare...

| gudron a răspuns:

Dami id tau sau nr tau de tlf ca mi-e lene sa scriu stiu 2 posibilitati ca am trecut si eu prin asta si mersi lu dzeu ca mi-am revenit big grin

| toofreak a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine! Eu m-am apucat din cauza grijilor si cred ca am innebunit din mai multe motive!

| anonim_7638 a răspuns:

Apache esti un idiot si un retardat!

| anonim_7638 a răspuns:

Drag Cristina, viata nu este usoara, trebuie sa lupti si sa mergi mai departe. Probabil ai nimerit intr-un anturaj nepotrivit. Din pacate, in ziua de azi multi tineri aleg sa se drogheze si sa fumeze ierburi. Nu au prieteni, nu stiu ce inseamna viata cu adevarat: sa mergi pe munte, sa mergi la aerobic, la fitness... ceea ce fac ei este o mare porcarie. Ingora-i pe cei care te jignesc, de fapt, ei sunt niste idioti si retardati. Sunt niste copii prosti fara niciun viitor. Pacat!

| anutza_6129 a răspuns:

Upsss...pai trebuia sa te gindesti inainte a fuma...

| Haarp_Dany_1996 a răspuns:

Dacă bagi iarbă nu băga de la spice shop
Și o să te simți mult mai bine...
Țin să menționez că dăunează foarte puțin

| everywhere a răspuns:

Eu am consumat 7 luni si din care 3-4 au fost zilnic eu am stari si mai nasoale! Everywhere_lm@yahoo.com

| Tania_9043 a răspuns:

Verisorul meu la fel face chestia asta... dar nu e dependent! solutia ta are fi, sa te rogi, nici doctorii nu pot face ce IISUS face! incearca macarwinking! dar cu siguranta vei reusi!:*

| Avramescu_Gabriel_1980 a răspuns:

Buna cristina! Nu sunt medic, dar as vrea sa te ajut ca prieten.SI eu am avut anumite probleme de genu asta.Incerca sa nu te panichezi.SI daca vrei sa te ajut din tot sufletul cum pot.Ai aici id meu de mess, cauta-ma si te voi sprijini ca un prieten CUM pot...ai incredere nu-mi bat joc.gabrieldeceneu@yahoo.com/adresa mail si id mess.pup ai grija te tine si Dumnezeu sa te aiba in paza.