| Morosan_Diana_1997 a întrebat:

Buna ma numesc Diana am si am si eu o problema sper ca ma puteti ajuta. Eu in fiecare dimineata si seara alerg si cand ma opresc ma doare sub coate la mijloc oare de ce? Oare de ce? va rog sa-mi dati un sfat cum sa scap de asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu manca nimic cu 2 ore inainte de alergare si nu bea nimic cu cel putin jumatate de ora. De acolo se trage de obicei. Daca tot te doare si dupa cateva sedinte in stilul asta, fa-ti niste analize ca e posibil sa ai lipsa de anumite vitamine sau calciu.
Sanatate!

| Eastwood a răspuns:

Si mie mi se intampla, intr-o parte ma inteapa. Una e ca te fortezi prea tare si lipsa de calciu!
O zi buna!

| Eduaard a răspuns:

Te forțezi prea tare, aleargă mai încet și fă pauze, dacă nu trece mergi la un medic.