| AmaliaTone a întrebat:

Buna mamicilor! Voi ce vitamine ati luat in timpul sarcinii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AnnielaIoana a răspuns:

Elevit si acid folic.

| AmaliaTone explică (pentru AnnielaIoana):

Si cum ti s-a parut? Este bun?
As vrea sa incep sa iau niste vitamine si nu stiu ce sa aleg.

| AnnielaIoana a răspuns (pentru AmaliaTone):

Buna! Acidul folic este obligatoriu pe perioada sarcinii.Insa pentru vitamine intreaba medicul cand mergi la consult. Poate iti recomanda altceva.Eu am fost multumita.

| AmaliaTone explică (pentru AnnielaIoana):

Am fost la medic si mi-a spus ca pot lua elevit. deja am inceput sa iau 1 pastila pe zi. Este un complex de vitamine si minerale, dar contine si acid folic, deci este perfect pentru nevoile femeilor insarcinate.
Momentan si eu sunt multumita happy si sarcina mea decurge bine. Multumesc Laura pentru sfat happy

| AnnielaIoana a răspuns (pentru AmaliaTone):

Nu ai pentru ce! Iti doresc sa ai o sarcina si-o nastere usoara!

| autoside a răspuns:

Tot raspunsurile pe care le cauti le gasesti pe www.sfaturi-mamici.ro, este un site bazat pe sfaturi pentru viitoare mamici si mamici.Sucess

| AmaliaTone explică:

Aveti idee daca pot continua sa iau Elevit si dupa ce voi naste? Sau atunci trebuie oprit tratamentul? Voi cum ati procedat?