| Mirris a întrebat:

Buna TPU.Linex a luat cineva impreuna sau dupa tratamentul cu antibiotice in timpul sarcinii? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna. In timpul sarcinii nu prea este recomandat sa iei acest gen de medicamente-probiotice deoarece nu se cunoaste cu exactitate in ce fel actioneaza acestea pe timpul sarcinii si daca are efecte asupra lactatiei. Totusi daca doresti sa iei acest gen de medicamente ar trebui sa vorbesti cu medicul care te are sub observatie!

| Mirris explică (pentru iulian1302):

Am facut o infectie urinara si medicul de familie mi-a dat sa iau cifran ceea ce este nerecomandat in timpul sarcinii, asa ca nu prea mai am incredere

| iulian1302 a răspuns (pentru Mirris):

Inteleg temerea ta dar daca ai fost diagnosticata cu infectie urinara trebuie neaparat sa iei tratament. Da, in timpul sarcinii antibioticele sunt contraindicate insa exista si alte tipuri de medicamente care te pot ajuta si care sunt antiseptice. Un astfel de medicament antiseptic este Urinal Akut( nu este contraindicat in sarcina, totusi pentru siguranta copilului iti recomand sa vorbesti cu medicul care te are sub observatie).

| Mirris explică (pentru iulian1302):

Multumesc pentru sfat si o sa vb cu un medic ginecolog

| iulian1302 a răspuns (pentru Mirris):

Nu ai pentru ce!