| HelpMeNow a întrebat:

mereu sunt obosit, chit ca dorm 12 ore noaptea, la pranz, dupa ce mananc vreau iar sa dorm... din cauza o fi? ce pot face?

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SAMM0603 a răspuns:

E din cauza vremii. Faptul ca se schimba anotimpul si se va schimba si ora. Eu la 10 seara nu mai pot sa stau pentru ca mi se face somn, dimineata ma trezesc tarziu (dorm mult) si tot mi-e somn si adorm devreme.

6 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Mai bine intrebi un medic. Intra aici >> http://www.assb.ro/ si vorbesti online cu un medic;)

| pietrean a răspuns:

S-ar putea sa fie de vina stresul, somnul agitat, apneea(sforait cu intrerupere de respiratie), anemia.
Cauta mai multe detalii pe GOOGLE, tastand cu vintele: mereu+obosit+cauze.

| pietrean a răspuns:

Revin,deoarece am uitat sa-ti recomand, sa-ti faci analize(gratuit cu trimitere de la medicul de familie).In urma lor, se pot vedea mai bine cauzele oboselii.

| LucianStroe a răspuns:

Du-te si te culca laughing

| AlinnaAly a răspuns:

Buna! Cauzele pot fi multiple, iar una dintre ele este schimbarea anotimpului. De altfel, oboseala se poate datora si faptului ca esti stresat.

| emily27ro a răspuns:

Este adevarat ca din cauza schimbari de anotimp, dar cu cat dormi mai mult mai obosit te simti, asa patesc eu, incerarca sa dormi mai putin undeva pe la 8 sau 9 ore, bea o cafea sau un energizant ceva ca sa iei un pic de energie.