| sacrantolove a întrebat:

Am o problema! Deci mie mi-a cazut un dinte de lapte si a crescut altul bun! Eu am o carie si este cam crapat acel dinte bun si se misca! daca imi cade imi va creste altul sau raman fara el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu mai are ce să crească.
Du-te la dentist.

| Ge04rge a răspuns:

Dintii de lape daca cad cresc altii noi. Cei noi daca cad ramai stirb pe viata.

| SpiderGhost a răspuns:

Nu îți mai crește altul... dupa ce îți cad dinții de lapte dacă îți cad si dinții noi atunci alții nu vor mai crește....mai bine te duci la dentist.