| Ramona11111 a întrebat:

Bună, mi-a venit menstruația doar o singură zi și a doua zi am avut un fel de curățare gen cheaguri și foarte puțin sânge, ar putea fi vreo problemă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Nu ai mentionat daca ciclurile tale sunt regulate sau nu, daca ai intretinut relatii sexuale neprotejate si daca ai mai avut in trecut astfel de episoade.Ar fi important de mentionat aceste 3 aspecte.

| Eibogu a răspuns:

Salut!
Este prima ta menstruație?
Daca menstruație ta este de la prima până la 2 ani este destul de normal fiindcă organismul înțelege ca este ceva nou si analizează chestia asta in jur la 2 ani, dar daca deja sunt 2+ ani de la prima menstruație la fel cred ca e normal, o sa se normalizeze)Dar cel mai bine spune-i mamei tale de problema data)

| Ramona11111 explică (pentru Eibogu):

Am menstruatie de 7 ani și pana acum mă ținea în jur de 5 zile