| SweetLove21 a întrebat:

Buna TPU...Am si eu o problema.Nu mi-a venit menstruatia 4 luni de zile,iar acum recent dupa un contact sexual,mi-a venit o sangerare continua cu cheaguri de sange, care tine deja de 5 zile.Sa fie oare menstruatia, sau o alta problema mai grava? va rog dati-mi un raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, e menstruatie si ti-a venit asa pentru ca nu ti-a venit de mult.

6 răspunsuri:
| Madutzza98 a răspuns:

Ori ai fost insarcinata si ai avut avort spontan, ori ai avut dereglari hormonale si in momentu cand ai avut contact sexual ti.a venit menstruatia. Dar eu zic sa te prezinti la un medic ginecolog.

| noink a răspuns:

Sau s-ar putea sa fie un avort spontan.

| Trandafir_Robert_1991 a răspuns:

Daca ai facut protejata nu e o problema grava daca nu ai facut cu protectie trebuie sa te prezinti la medic.
Mult noroc.

| ElenaAdela a răspuns:

In interiorul vaginului se afla o membrana care se sparge in timpul contactului sexual si de aceea spare sangerarea, asta daca ai facut sex pentru prima data.

| SweetLove21 explică (pentru ElenaAdela):

Nu este pentru prima data, dar doar acum s-a intamplat...pana acum nu am patit!

| ElenaAdela a răspuns (pentru SweetLove21):

Atunci, mergi urgent la medic!