| Andrre a întrebat:

mi-au aparut un fel de bubite ( besici mici ) albe pe buza. straight face rolling eyes
ce sunt? nu cred ca e herpes pentru ca am mai avut si nu seamana deloc. Ce ar putea fi? Cum as putea sa le fac sa dispara? :-ss. mersi anticipat. :**

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lya18 a răspuns:

Poate fi si o iritatie care seamana cu niste "cosuri". trebuie sa ai grija cu ele sa nu recidiveze iar apoi sa ti se faca herpes, probabil ai imunitatea slabita. consuma multe alimente bogate in fier. si iti recomand sa nu le spargi ca ramane urma. si dupa arata urat

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Da cu niste pasta de dinti si las-o acolo pana maine si vezi daca incepe sa dispara daca nu cumpara niste plasturi medicinale pentru herpes si pune acolo.

| GOODLUCK a răspuns:

Si eu am avut si este herpes.
Se poate trata cu ajutorul citricelor: bei suc de portocale, etc
dar cea mai folostoare metoda sunt plasturii Compeed (ii gasesti la farmacie )si sunt de 2 feluri de zi si de noapte si sunt in jur de 4-5 lei pe plasture.Sunt fff buni, sau a doua metoda cremele.

Sper ca te-am ajutat

| Mariiia a răspuns:

Fata. da nu-s besici straight face. is niste puncte albe.
nu seamana cu niste besici

| Icecream15 a răspuns:

Cel mai bine... te duci la farmacie si intrebi ce poata sa -ti dea pentru a scapa de ele big grin