| AndreeaM1 a întrebat:

Mi-a aparut herpes intre buza de sus si nas, cateva bubite mici care cred ca au fost cauzate de stres (am sustinut examenul de capacitate)
Cum pot face sa imi treaca cat mai repede? Folosesc crema de galbenele, insa vreau sa stiu daca exista metode mai bune.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.clicksanatate.ro/......_1278.html
http://www.click.ro/......te-usturoi
Ori ceri un sfat direct la farmacie.
O seara buna :)

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Herpesul cu stresul e ca povestea cu rapirile extraterestre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste aciclovir si plasturi pentru herpes.

| LiveTheMoments a răspuns:

Eu una nu folosesc nimic cremele il usuca si impiedica cojirea lui ca sa treaca asa incearca sa nu il mai atingi si il poti lasa asa fara nici o crema sau ceva si va trece in 3-4 zile eu asa fac.
Seara buna!