| TheDarkDragon a întrebat:

mi-au ramas cicatrici de la niste taieturi pe mana, si ma dispera cum arata. Exista vreo metoda sa le fac sa dispara sau macar sa nu mai fie asa accentuate? Precizez ca sunt doar de vreo 2-3 luni daca are vreo relevanta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cicatricile pot sa fie diminuate sau chiar eliminate cu ajutorul interventiei laser. E un proces putin mai complicat care s-a format acolo, cert e ca tesutul cicatricial odata format nu mai poti sa-l indepartezi decat cu acea interventie.
Orice alta crema minune care te scapa de cicatrici e facuta doar sa-ti ia banii fara sa-ti ofere niste rezultate vizibile.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Bio oil

| Dididiutza a răspuns:

Fond de ten?laughing, si eu am cicatrici deja de 3 ani si tot se vad