| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

Salut.

Acum cateva luni m-am taiat pe mâna si acum regret pentru ca au rămas semne

Cum sa fac sa le acopar pentru ca nu vreau sa afle părinții?

Daca ma julesc in locul ăla o sa dispară, gen ma gandesc daca ma julesc nu se mai vad tăieturile?

Nu-mi pasa daca ramane urmă de la julitura dar nu mai vreau tăieturi.

Răspunsuri serioase va rog.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

O să îți rămână semnele toată viața.

| Iote a răspuns:

Daca te julesti, vor fi semne mai mari si mai vizibile. Parintii vor intreba ce sunt alea.
Alta data, gandeste (macar) de doua ori inainte de a face o prostie.

| Alex_Alex_1996_biY4 explică (pentru Iote):

Nu contează juliturile poate sa le vada ca le spun că am căzut dar tăieturile nu vreau ca o sa se prindă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunele părinţilor tăi că mergeai agale pe drum şi dintr-o dată te-ai împiedicat şi ai căzut într-o sticlă spartă. laughing)

| Scarbo a răspuns:

Spune-le parintilor ce ai facut, arata-le taieturile, mergi la un psiholog 2-3 sedinte si restul va fi in regula. Asta o sa rezolve amnbele probleme care sunt : ce va spune lumea(le zici adevarul), si in felul asta cu vizita la psiholog iti poti rezolva problemele emotionale. Eu nu te judec cu nimic, iti inteleg problema, si eu ma taiam cand eram mai mic, trebuie sa spui cuiva cum te simti, daca o fi el psiholog, parinti, prieteni, necunoscuti, trebuie sa impartasesti asta cu cineva. Izolarea nu ajuta la nimic, mai mult inrautateste lucrurile.