| BlackDarkAngel a întrebat:

Miopia se poate trata? Am inteles ca prin exercitii si diete. Imi dati exemple? Port ochelari, miopia e slaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iStarry a răspuns:

Buna happy nu stiu daca functioneaza pentru toata lumea, dar de cand am incaput sa consum sirop natural de afine vad mult mai bine.Eu nu am miopie mare(-1 respectiv -1, 25)si de la un timp pot sa vad aproape perfect la televizor si fara ochelari :O, iar distanta de la tv la pat este destul de mare si am mai auzit ca, daca stai afara mai mult timp(cam 10 ore pe saptamana)fara ochelari(ca ochii sa nu mai depinda de ei)poti sa- ti imbunatatesti vederea datorita oxigenului happy

2 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Http://renuntalaochelari.com/
Aboneaza-te la Flavius Turcanu, are multe sfaturi bune si exercitii oculare. Vei primi pe mail periodic.

| doctorandus a răspuns (pentru DEBrown):

Spam, abureala. Daca era adevarat, producatorii de ochelari ar fi dat de mult faliment. Daca pare o solutie prea buna pentru a fi reala, atunci nu este reala, ci este o escrocherie.