| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

Buna nu demult m-am uitat la regimul lui Nicoleta Luciu in care zice ca a salbit 30 kg intr-o luna ci se poate slabi 3 4 kg pe saptamana si acest regim cuprinde : compot de mere, supa de pui, intr-adevar slabesti manacand numai asa dar dupa regim dupa terminare cica sa se consume, mănânci carne la grătar, salate şi iaurturi. e naspa cat timp sa continui asa as tine si eu regimul numai o saptamana dar nu pot dupa aceea sa mananc ce am zis adica sa revin la regimul meu evitand grasimile prajelile dulciurile mai multe oare ma intreb sa zicem ca tin acest regim o saptamana si dupa aceea sa revin la al meu oare sa pun kg la loc sau chiar dublu voi ce ziceti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

E bine sa consulti un nutriutionist fa ti analiuzele si apoi la cura daca este recomandar si care sunt sfaturile retetele etc. sanatatea e f importanta si apoi daca se poate si silueta daca ti permite; daca nu multumeste te asa cum esti sanatoasa sa fii te pup

| Ralux a răspuns:

Draga Adelyyy,
dupa regim si dupa ce slabesti, nu trebuie sa iti pedepsesti corpul mancand pentru totdeauna numai supe, salate, fructe, legume si iaurturi deoarece corpul are nevoie de toti nutrientii necesari care vin si din lactate si din carne si din fainoase si din dulciuri de asemenea. Daca vrei sa nu te ingrasi (cel mult rau*) dupa ce slabesti, mananca putin dar des, deci cu moderatie si sunt mai multe reguli pe care trebuie sa le stii.Am un articol pentru slabire intr-un mod sanatos in care poti manca aproape tot ce vrei. Daca vrei ma poti contacta pe mess, cerandu-mi id-ul pe mesaj privat.

Iti dau cateva sfaturi, pana iti voi da articolul(daca vrei):
Mananca ce iti place dar sa fie slabe...adica in locul carnii de porc, alege carnea de pui, in locul unei ciocolati alege o delicioasa salata de fructe cu frisca si nuca sau ciocolata neagra.Mananca gras sau mult ocazional.Sunt multe alimente ce iti pot tine de foame si sunt aproape la fel de gustoase sau unele chiar mai gustoase ca niste mancaruri grase. Odata ce te obisnuiesti, o sa iti fie foarte bine si o sa mananci mereu asa fara grasimi!

Sau daca mananci mult si nu te poti abtine fa mult sport, mergi la sala, practica un sport, alearga de dimineata in parcuri, bea multe ceaiuri etc.

Mananca un aliment regulat care te face sa slabesti.

Mai multe iti va spune acel articolthinking
nu pot sa dau copy+ paste fiind prea mult...

Sper ca ti-am fost de ajutor!
xoxokisskisskiss

Succes!