| allestrumf a întrebat:

De maine, eu si cu mama, ne-am decis sa incepem dieta Nicoletei Luciu cu supa de pui si compot de mere. Vreau si eu cateva pareri de la cei care au tinut aceasta dieta. Iar daca incepeti sa imi spuneti chesti de genu "o sa pui la loc dublu dupa terminarea dietei" nu va mai obositi. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! nu te opreste nimeni, dar nu uita un aspect! Lucea dispune de buget la greu, si a completat meniul cu sport, masaje, stimulari si alte minuni, sa nu uitam ca este imaginea acelor batoane de slabit...
mult noroc!

| allestrumf explică (pentru caramela):

Multumesc mult :*. Chiar am de gand sa ma tin de dieta si de exercitile fizice. Am multa ambitie de data asta deoarece am mai citit pe net multe comentari despre aceasta dieta si toata lumea zicea ca este foarte buna si ca au slabit pana la 5 kg pe saptamana. Ma intrigat foarte mult ideea de a slabi asa mult in asa putin timp.

| caramela a răspuns (pentru allestrumf):

Mult succes! iar daca dispui si de buget sa iti permiti si ceva masaje, tonifiere etc...e ok si nu ezita! apuca-te de treabahappy

| allestrumf explică (pentru caramela):

Multumesc mult :* desi nu cred ca imi pot permite masaje dar daca fac mai mult sport e bine. Deja m-am apucat de dieta de azi dimeneata. Sper sa o tin cat mi-am propus.

| caramela a răspuns (pentru allestrumf):

Totusi e bine sa tii si o evidenta medicala, sa nu intampini neplaceri.

12 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa incercati altceva, si nu pentru ca reteta asta nu ar functiona, insa, Nicoleta luciu a dat bani grei la sali, antrenori, sporturi, mancare, etc, sa nu crezi ca doar a mancat supa aia si gata, a slabit, in nici un caz!
Cred ca ar trebui sa va faceti voi un program al vostru, sa mancati sanatos, sa alergati in fiecare seara si o sa vedeti ca se poate slabi si asa!
De exemplu, sa nu mancati seara dupa 6, su si daca mancati, sa fie numnai fructe sau legume, fara banane, ca alea ingrasa! si putin sport pe deasupra si o sa vedeti ca vin si rezultatele!
Bafta!

| allestrumf explică (pentru AlinaaAli):

Eu am de gand sa incerc iar dupa terminarea dietei imi voi face propriul program pentru a nu pune la loc toate kg. Oricum multumesc pentru sfat :*

| Anca95 a răspuns:

Nustiu daca o sa puteti sa tineti dieta.Mancarea e foarte naspa.

| allestrumf explică (pentru Anca95):

Mie imi place foarte mult compotu de mere si supa de pui. De aceea am si ales acesta dieta. Mi s-a parut perfecta pentru gustul meu. Oricum eu o tin maxim doua saptamani si jumatate, mama se poate sa o tina mai mult decat mine. Multumesc de raspuns :*

| Anca95 a răspuns (pentru allestrumf):

Depinde de gusturi, intr-adevar.Eu am tinut-o careva zile. Compotul la inceput era in regula, insa supa:-&... cand ma gandeam ca trebuie sa mananc mi se facea greata.

| BlackVeil a răspuns:

Eu m-am uitat peste dieta aia,si pot sa zic ca e infometare pura, nu-ti recomand sa incerci! Poate n-o sa pui dublu la loc, dar dupa o dieta ca asta vei face cateva vizite la doctor.Eu am tinut o dieta de genul asta,iar acum umblu toata ziua pe la doctori,cu tot felul de probleme:caderea parului, anemie, probleme de concentrare...

| Aduutza1993 a răspuns:

Sa stii ca Nicoleta Luciu s-a dus la un medic nutritionist si a combinat mancarea care-i place dar si care-i omoara caloriile.Tin sa mentionez ca trebuie sa faci si putina miscare. Sfatul meu este sa incerci pentru ca este sanatoasa si reteta dar si sportul.:*

| allestrumf explică (pentru Aduutza1993):

Stiu ca Nicoleta Luciu a platit mult numai ca eu nu vreau sa slabesc cat a slabit ea. Si miscare chiar fac in fiecare zi. Merg foarte mult pe jos intr-un ritm mai rapid iar acasa mai fac si abdomene. Multumesc pentru raspuns :*