| truelover a întrebat:

Nu stiu ce se intampla dar de vreo 3 zile mi-au aparut ceva bubite rosii pe corp, de fapt pe trunchi, sunt foarte multe si parca se inmultesc. Nu dor si nici nu ma mananca, sunt foarte confuz, nu am patit asa ceva in viata mea, in afara de cand am avut varicela. Stie cineva ce se intampla si cum as putea sa le fac sa dispara? Tin sa mentionez ca nu sunt un tip alergic!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Ai probabil rubeola sau rujeola. Du-te la medic pentru elucidarea diagnosticului.

| truelover explică (pentru Abh):

Rubeola fraterolling on the floor, e epidemie la noi in oras haha, mersi oricumbig grin

| truelover explică (pentru Abh):

Rubeola frate, e epidemie la noi in oras haha, mersi oricum!

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sa fii sanatos!