| Laura290348 a întrebat:

O intrebare pt fete. A patit cineva vreodata ca inainte de cm. Sa aiba scurgeri maronii si un fel de chisturi micute? Fara sa ii vina inca cm...inainte. ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Hmm scurgeri mai sunt dar chisturi? Cam dubios. Eu zic sa consulti un ginecolog. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi nu ai pomenit nimic de varsta, cat de des s-a manifestat aceasta sintomatologie, (cete luni la rand) si daca sangerarea este mai abundenta si prelungita decat in mod obisnuit pe tot parcursul CM, pot fi semnele nemiloase a prezentei unui FIBROM... care evident fara investigatii nu vei afla niciodata de ce natura poate fi.
NU este de joca!
De urgenta trebui facut TESTUL PAPANICOLAU...
BEFORE IS TOO LATE! Succes

| Laura290348 explică:

Am 17 ani. Pt prima oare patesc asa ceva. Si nu sunt in cantitate foarte mare... nu sunt chisturi.o singura data am observat..sunt ca niste muci lipiciosi...cred ca un fel de cheaguri de sange micute... poate sa fie de la raceala? Mentionez ca mereu sunt racita jos...sunt ff sensibila la picioare. Dar acea scurgere care in a 2 zi pareau a fi 2 picaturi de sange maroniu...acum a devenit acea substanta albicioasa.dar putin spre maroniu. nu curge in cantitati mari. Ff putin...

| Laura290348 explică:

Am uitat sa zic. Acest cont nu e al meu. E al laurei. Eu sunt o prietena. Dar sa nu imi fac cont pentru o intrebare am scris la ea.