| anonim_4396 a întrebat:

O prietena doreste sa-si ia o pisica dar este speriata de persoanele care spun ca poate muri de la par. Eu i-am explicat ca am avut pisica si nu am patit nimic, dar vrea mai multe pareri.
Multumesc multf

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Dacă o ține curată și îi strânge părul des, nu se întâmplă nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Adevarul este ca parul pisicii este periculos, dar pentru inraitii ppisicilor mereu exista o solutie....Pentru a se proteja de la o posibila problema de la parului animalului sa se schimbe mereu dupa ce atinge animalul pentru ca are mult par si neaparat sa se spele pe maini.Sa nu uitam ca are o mare indatorire!

| GoldVali a răspuns:

Vara mea a facut toxoplasmoza de la par de pisica ( un chist cu par s-a format), deci mai sunt riscuri pentru unii. Nu mori de la astea dar nici bine nu e.

| alegra90 a răspuns:

Ce spui tu este adevarat pentru ca eu am pisica care are 3 pui si o sa ii pastrez pe toti