| casillas15 a întrebat:

Buna poate o sa sune ciudat dar...astazi cand am venit de afara m-am dus in baie si am observat ca am o besica rosie la degetul de la picior...am sparto si am rupt pielea faza e ca acum mi-am facut o rana in toata regula. Ce as putea face sa imi treaca cat mai repede in 2 zile daca se poate.pentru ca am meci si nu pot sta decat pe un picior.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexutu001 a răspuns:

Salut, am patit si eu ca tine probabil te-au frecat ghetele, la mine a abia dupa o saptamana s-a mai vindecat incat sa pot sa ma incalt, daca nu poti lipsii de la meci incearca sa o dezinfectezi cu rivanol apoi sa sa te bandajezi la deget poate nu o sa te mai doara asa. Sanatate

2 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Vrei sa zici basica big grin laughing. Panseaza cu ceva rana si chiar si in cateva ore ar trebui sa iti treaca. Dar daca nu iti trece, poarta sosete mai groase.

| casillas15 explică:

@alexutu001 Mersi pentru sfat.